Rok szkolny już prawie dobiegł końca  – zbliżają się wakacje, tak bardzo wyczekiwane zwłaszcza przez uczniów. Przed nimi całe dwa miesiące czasu wolnego. Ten czas z pewnością będzie wypełniony beztroską zabawą, spotkaniami z przyjaciółmi, długimi dniami poza domem. Ten świetny czas w roku warto jednak dobrze wykorzystać. Dobrze, czyli łącząc wypoczynek z wartościowymi aktywnościami, jakie Twoje dziecko może znaleźć na półkoloniach w Olsztynie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą wyjątkową ofertą.

Twoje dziecko także zasługuje na wakacje!

Mogłoby się wydawać, że czas chodzenia do szkoły to jeden z najlepszych okresów w całym naszym życiu. To prawda – z perspektywy dorosłego lata szkolne to czas, kiedy mieliśmy znacznie mniej zmartwień, dużo więcej wolnego czasu, więcej okazji do rozrywki. Z perspektywy młodszych jednak chodzenie do szkoły to nadal czasem ciężki obowiązek. Właśnie dlatego warto zapewnić swojemu dziecku wakacje. Kolonie czy półkolonie mogą być idealną formą spędzenia kilku, czy kilkunastu dni poza domem. Taki wypoczynek należy się każdemu z nas – Twoje dziecko z pewnością ucieszy się z możliwości spędzenia wakacji na koloniach w Olsztynie. 

Półkolonie – pierwsze wakacje dziecka bez rodziców

To, co ważne w wychowaniu dzieci to danie im wolnej ręki. Oczywiście nie zawsze, i w odpowiednim stopniu, w zależności od wieku. Jednak nauka samodzielności, dbania samemu o siebie, poznawania całkiem nowych, obcych osób powinna być priorytetem dla rodziców. Ciężko o to podczas roku szkolnego, kiedy Twoje dziecko codziennie chodzi do szkoły, ma wyznaczone zadania, często taki sam plan dnia, a do tego codziennie Ciebie u swojego boku. Wakacje to dla dziecka okazja do spędzenia czasu bez rodziców. Co prawda, na koloniach i półkoloniach Twoim dzieckiem zajmą się odpowiednio wykwalifikowani, odpowiedzialni opiekunowie, jednak oni to z pewnością nie to samo, co ukochany rodzic. Kilka dni rozłąki może wpłynąć dobrze na waszą relację, a dla dziecka może być to pierwsza okazja na dłuższe rozstanie z rodzicem. Dla młodych, wchodzących w wiek nastoletni może być to świetna opcja na wakacje. Jeśli kolonie lub półkolonie w Olsztynie wydają Ci się być dobrym pomysłem na wakacje dla Twojego dziecka, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury/, na której znajdziesz znacznie więcej informacji na ten temat, Zapraszamy do kontaktu, po zapoznaniu się z ofertą – omówimy wtedy szczegóły wyjazdu, jeśli będziesz mieć jeszcze jakieś pytania!

Wypoczynek połączony z nauką – to jest to!

Wszyscy wiemy, jak ważne jest dzisiaj zdobywanie różnych umiejętności. Szkoła to podstawowe miejsce, gdzie uczymy się najpotrzebniejszych rzeczy, jednak nie zawsze młody ludzie nabywają tam wystarczającą ilość umiejętności. Na koloniach lub półkoloniach Twoje dziecko nie tylko świetnie spędzi czas z nowo poznanymi rówieśnikami, pozna lepiej miasto Olsztyn i jego okolice, ale także będzie miało okazję na rozwinięcie nowych zainteresowań czy umiejętności. Szybkie czytanie, trening pamięci, pływanie – to wszystko może okazać się niezbędne w przyszłości dla Twojego dziecka. Dlatego już teraz postaw na zabawę połączoną z rozwojem – bo najlepiej uczymy się wtedy, kiedy jesteśmy zrelaksowani i w dobrym humorze. Warto więc zapytać swoje dziecko, czy Olsztyn i możliwość spędzenia tam wakacji w sposób aktywny i rozwijający przemawiają do niego. Nasza oferta skierowana jest dla dzieci w wieku od 7. do 12. roku życia.